Charakteristika mateřské školy

Naše mateřská škola se nachází v okrajové části Hradce Králové, ve Svobodných Dvorech. Je umístěna v jednopatrové vile, která je od roku 2001 majetkem Statutárního města Hradec Králové. Součástí MŠ je i poměrně rozlehlá zahrada, postupně vybavovaná vhodným dětským zařízením. Po rozsáhlé rekonstrukci budovy se stala naše MŠ dvoutřídní s celodenním provozem. V roce 2003 vstoupila naše MŠ do právního subjektu ZŠ Svobodné Dvory, Spojovací 66, se kterou spolupracuje.

Budova
Mateřská škola se nachází v jednopatrové vile. V suterénu jsou umístěny šatny obou tříd, WC, umyvárna  a WC pro děti, šatna zaměstnankyň MŠ, výdejna stravy a jídelna.

1.třída „U MOTÝLKŮ“  Obrazek

zapsáno: 28 dětí
1.třída, nacházející se v přízemí, nabízí dětem dostatek prostoru a soukromí v členitosti interiéru (třída, herna, pokojík ). Součástí je i ložnice, která slouží mladším dětem obou tříd. Dále se zde nachází umyvárna a WC pro děti, kabinet pomůcek a sklad lůžkovin.

2.třída „U BERUŠEK“ Obrazek
zapsáno: 24 dětí
2.třída se nachází v 1. patře budovy. Součástí je třída, herna, kabinet pomůcek, umyvárna a WC pro děti.