Jogohrátky

Dnes 21. září k nám do školky zavítaly Jogohrátky. Děti se rozdělily na mladší a předškoláky, aby si lekci pořádně užily dle schopností – možností svého věku.
Vzájemně se představily, cvikem předvedly, jak se dnes cítí a už se balily na výlet. Než vyrazily, šly do ovocného sadu, kde sklízely jablíčka a moštovaly na cestu džus. Na výletě musely překonávat překážky, když potkaly kočku. Kočičce kručelo v bříšku, potřebovala se hodně protáhnout a běžet hledat myši. Poté děti našly hada. Na své výletní cestě dál narazily na provazochodce.  Jakmile se s ním seznámily, střetly se s velkým psem. Už už šly dál a cestu jim zkřížila zatoulaná žirafa ze ZOO.  Když se blížily k rybníčku, vyskočila na ně žába. Na mýtince výletníci zahlédli zajíce. Šly dál a cestu jim zkřížil velký kámen. Najednou objevily na louce rybníček, který byl zasypán pylem z květin a tak pomáhaly včeličkám vysypaný pyl sesbírat. Když po lávce přebrodily rybník, přešly lávky a z celé té únavy usnuly. Aby se nevrátily domů od pylu, musely se očistit. Celý příběh si děti „procvičily“-protahovaly tělo a seznamovaly se s prvky jógy.  Na rozloučenou děti zacinkaly na činelky a rozloučily se s těšením na další setkání.